Ogłoszenia Duszpasterskie

33 Niedziela Zwykła
17 listopada 2019

1. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na remont naszego kościoła . W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

2. Dziś w naszej archidiecezji przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich muzykach naszej parafii.

3. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godzinie 11.00 naszą modlitwą obejmiemy Służbę Liturgiczną naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ministrantów, szczególnie o gorliwe wypełnianie służby przy ołtarzu i o nowe powołania do służby ministranckiej.

4. Nowych mieszkańców naszej dzielnicy, którzy wyrażają chęć przyjęcia kapłana podczas odwiedzin kolędowych prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej. Usprawni to planowanie tegorocznej kolędy.

5. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 18 listopada o godzinie 18.45. Spotkanie odbędzie się w kościele. Będzie możliwość zakupu medalików i świec.

6. Plan tegorocznej kolędy dostępny jest w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz w naszej Gazetce Parafialnej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gazetki Parafialnej oraz Gościa Niedzielnego. Cena Gościa Niedzielnego wynosi obecnie 6 złotych.

8. Obchody liturgiczne tygodnia:
• poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
• środa – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
• czwartek– wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
• piątek- wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
• niedziela- Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wrzechświata