Ogłoszenia Duszpasterskie

33 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 Listopada 2017

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszej świątyni. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

2. Dziś w archidiecezji katowickiej przeżywamy Dzień Muzyki Liturgicznej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji muzyków kościelnych. O godzinie 15.15 zapraszamy na nabożeństwo z nieszporami z okazji wspomnienia św. Cecylii.

3. Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Uroczystość Chrystusa Króla. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 11.00 naszą modlitwą obejmiemy Służbę Liturgiczną naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ministrantów, szczególnie o gorliwe wypełnianie służby przy ołtarzu i o nowe powołania do służby ministranckiej.

4. Uczestników pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela zapraszamy na Mszę świętą w ich intencji w czwartek 23 listopada o godz. 17.00 i na spotkanie, które odbędzie się po Mszy św. Na probostwie.

5. W środę 22 listopada w Starochorzowskim Domu Kultury o godzinie 17.00 rozpocznie się koncert galowy festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka”. W gronie laureatów festiwalu znalazły się Dzieci Maryi z naszej parafii. Serdecznine zapraszamy do wysłuchania występów dzieci i młodzieży. Wstęp wolny.

6. W zakrystii można po Mszy świętej kupić srebrne łańcuszki z medalikiem szkaplerznym. Cena 35 zł.

7. Serdecznie dziękujemy Panu Kościelnemu Jerzemu Tuliszkiewiczowi za ufundowanie renowacji obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W kancelarii parafialnej można zapisać się na pielgrzymkę do Włoch, która odbędzie się w sierpniu 2018 roku.

9. W rozpoczynającym się tygodniu są jeszcze wolne intencje: w poniedziałek, we wtorek, w środę i w czwartek o godz.7.15. Intencje można zarezerwować w zakrystii po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

10. W gazetce, gablotkach i na stronie internetowej parafii (na stronie głównej w sekcji aktualności, link świeci się na pomarańczowo) znajduje się plan odwiedzin duszpasterskich.

11. Obchody liturgiczne tygodnia:
poniedziałek- wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
wtorek- wspom. Ofiarowania NMP
środa- wspom. św, Cecylii, dziewicy i męczennicy
piątek- wspom. św. Męczenników Andrzeja Dung- Lac, prezbitera i Towarzyszy
niedziela- UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

12. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków chóru działającego w minionych latach w naszej parafii św. Marii Magdaleny oraz osoby posiadające materiały związane z osobą ś.p Edwarda Dytko ( nuty, zdjęcia, notatki) na spotkanie 7 grudnia po Mszy wieczornej na probostwie.